Obsahuje:
1. Spalovač mrtvol
2. Petrolejové lampy
3. Morgiana
4. Deváté srdce
5. Panna a netvor
5 DVD Kolekce Juraje Herze je sbírkou pěti důležitých filmů režisérovy kariéry, které natočil v 60. a 70. letech. Prvním z filmů je Spalovač mrtvol. Poté následují hned dva filmy s vynikající Ivou Janžurovou, a to Petrolejové lampy a Morgiana. Pohádkovou atmosféru si pak užijte v následujících titulech Deváté srdce a Panna a netvor. Kolekce se dodává i s krabičkou na 5 DVD.
1. Spalovač mrtvol:
Film SPALOVAČ MRTVOL natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Jeho hrdina - zaměstanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený svým povoláním, psychopat a maniak, posedlý představou člověka jako MRTVOLY a její přeměny v prach a popel. Člověk takto duševně narušený se dá pak snadno svést zrůdnou fašistickou idelogií k těm nejstrašnějším činům: zradě národa, ke kterému se dosud hlásil, udavačství, vraždám a spolupráci na masovém vyhlazování lidí. Rudolf Hrušínský zde v titulní roli vytvořil jednu ze svých největších filmových postav
2. Petrolejové lampy:
Sugestivní filmové drama PETROLEJOVÉ LAMPY natočil Juraj Herz podle stejnojmenného románu Jaroslava Havlíčka. Vypráví v něm tragický příběh stárnoucí dívky Štěpy, žijící na přelomu století v dusném prostředí českého maloměsta, v ovzduší nepochopení a předstíraných citů, přetvářky a falše. Štěpě jsou neustále matkou vnucováni adepti na ženění, kteří ovšem musí pocházet z téhož okruhu jako ona. Štěpa je však jiná než ostatní dívky. Jakoby zasažena duchem emancipace vyslouží si pověst dívky "volných mravů" a ta přirozeně nápadníky z řady městské honorace odrazuje. Než by se stala starou pannou, provdá se za bratrance, zkrachovalého důstojníka. V den svatby ale ještě netuší, jaká strašlivá nemoc pronásleduje jejího ženicha...
3. Morgiana:
Film MORGIANA natočil Juraj Herz podle motivů novely ruského spisovatele Alexandra Grina Jessie a MORGIANA. Romantický příběh, odehrávající se v Herzem tolik oblíbené době na přelomu století v krásné přímořské krajině, vypráví o dvou sestrách, z nichž jedna je krásná a dobrá a druhá ošklivá a zlá, vypráví o velké nenávisti, ale také o velké lásce. Alexandr Grin napsal na okraj své novely: "Náhoda číhá na náš rozum jako černá kočka přede dveřmi, o kterou ve spěchu klopýtne noha kráčející s takovou sebejistotou".
4. Deváté srdce:
Potulný student Martin se přihlásí, že uzdraví princeznu Adrianu, která trpí podivnou nemocí. Netuší, že princezna je v moci mocného čaroděje Aldobrandiniho, který si připravuje omlazovací elixír z krve devíti lidských srdcí. Podaří sa Martinovi čaroděje porazit? Film měl společný rozpočet, a také částečně dekorace, se snímkem "Panna a netvor". V ateliéru č. 6 na Barrandově vytvořil architekt Vladimír Labský multifunkční dekoraci, která byla po úpravách využita rovněž při natáčení filmů "Panna a netvor", "Tajemství Ocelového města" a "Kočičí princ".
5. Panna a netvor:
Slavnou strašidelnou pohádku, původně francouzskou, o princi začarovaném do děsivé zvířecí podoby, jehož vysvobodí až čistá láska, využil režisér Juraj Herz k vizuálně působivé podívané, která těží z tajuplných, stísněných prostor i z lyricky laděného vyprávění. Osudy nejmladší dcery zchudlého kupce, která se dobrovolně vydá do zakletého zámku, aby zachránila svého otce, původně zpracoval František Hrubín. Režisér oproti tradici nevtiskl netvoru lví podobu, nýbrž jej vybavil zlověstným ptačím zobanem. Film měl společný rozpočet, a také částečně dekorace, se snímkem "Deváté srdce". V ateliéru č. 6 na Barrandově vytvořil architekt Vladimír Labský multifunkční dekoraci, která byla po úpravách využita rovněž při natáčení filmů "Deváté srdce", "Tajemství Ocelového města" a "Kočičí princ".